A digitális forradalomnak köszönhetően egyre több mindent intézünk és vásárolunk online. Egyre több helyen adjuk meg adatainkat, így előtérbe került az adatvédelem.
A kialakult helyzet miatt pedig most olyanok is kénytelenek voltak áttérni a webes vásárlásra, akik előtte szinte sosem használták ezt a platformot. Ennek eredményeként természetesen számtalan adatunk kering a világhálón.
Nem is említve azokat, amelyeket mi magunk osztunk meg a közösségi média felületein.
Azonban jobb ezekkel óvatosan bánni. Szinte már egy egész iparág épült arra, hogy megszerezze féltett adatainkat, egy másik pedig arra, hogy elemezze a digitális lábnyomunkat.

Van azonban néhány olyan trükk és tipp, amelyeket, ha betartunk kevésbé leszünk kitéve annak, hogy az adataink illetéktelen kezekbe kerüljenek. Most ezeket gyűjtöttem össze egy felsorolás erejéig:
- Ne like-olj összevissza mindent, mert a like-ok megmondják, ki vagy.
- Óvatosan az alkalmazásokkal! Sokszor kérnek regisztrációt Facebook vagy Google fiókkal, aminek köszönhetően azonnal hozzáférnek egy sor személyes adatunkhoz és érdeklődésünkhöz.
- Töröld a sütiket és előzményeket, mert ezek megmutatják, hogy milyen oldalakat nézel.
- Soha ne maradj bejelentkezve sehol!
- Banki adataid mindig fokozott figyelemmel, és kizárólag megbízható
- online fizetési platformon add meg!
- Figyelj oda, hogy mit posztolsz és milyen képeket teszel fel a Facebookra vagy az Instagramra.
- A Google a legnagyobb kukkoló, ezért bátran próbálj ki olyan alternatív keresőket, amelyek jobban védik a magánszférád.

Recent Comments