
A korlátlan és ingyenes napenergiát felhasználó rendszerek már sok közintézményben, ipari létesítményben biztosítják az ellátást, de egyre több háztartás is kihasználja ezt a lehetőséget.
Néhány évvel ezelőtt még rizikós befeketetésnként tekintettek sokan az ilyen megoldásokra, de ma már egy energiatakarékos és környezetkímélő alternatívát nyújtó rendszerként azonosítják, aminek bizony ott a helye minden háztetőn!
A napelemrendszer előnyei
Vizsgáljuk meg alaposabban, hogy milyen előnyökkel járhat, ha háztartásunk számára egy kiépített napelemrendszer szolgáltatja az energiát:
- Kimeríthetetlen, korlátlan és ingyenes energiát használ fel a rendszer,
- Kicsi az esély a rendszer meghibásodására,
- Gyorsan kiépítik, telepítik (a legtöbb esetben 2-3 nap alatt),
- Egyszer kell befektetni és a szélsőséges időjárást is jól tűri,
- Minimális a karbantartási költsége, illetve nem terheli a környezetet,
- Meglévő épületre is szerelhető,
- Hosszú élettartamú, megtérül a telepítés ára
- Akár passzív jövedelmet is jelenthet a szolgáltató felé történő visszatáplálással,
- Csökken a havi kiadás az energiaspórolással,
- Pozitív ökológiai lábnyoma van, zöldebbé teszi környezetünket,
- Növeli ingatlanunk értéket.
Hogyan működik egy napelemes rendszer?
Röviden összefoglalva: a napelem a napsütés fényenergiájából egyenáramot termel, ezt pedig az inverter alakítja váltóárammá a háztartás számára. A saját fogyasztásra elhasznált és a hálózatba visszatáplált áram arányát pedig az oda-vissza mérő óra számolja nekünk.

Támogatással?
Igen! Szerencsére egyre több EU-s vagy állami támogatási konstrukciók jelenik meg, akár az Otthonteremtési támogatás, akár az új 100%-os vissza nem térítendő napelem-támogatás pályázatai formájában.
A lakossági állami pályázatok általános célja, hogy a családi házak, sorházak és az alacsony lakásszámú lakóházakban javítsa az energiafelhasználást, hiszen a legtöbb – az elavult fűtési rendszer révén – magas energiafelhasználó, ezáltal a szükségesnél több szén- dioxidot bocsát ki, erősen szennyezve, károsítva ezzel a környezetet. Az energiatakarékosság javítását szolgáló beruházások megvalósítása költséges lehet, emiatt szükséges a megfelelő támogatás, amire most több lehetősége is van egy-egy háztartásnak.
Ha tudni szeretnéd, hogy milyen állami támogatást vehetsz igénybe az otthoni napelemrendszer kiépítéséhez, kérd az ingyenes konzultációt, ahol személyre és családodra szabottan járjuk körbe a lehetőségeket, hogy melyik támogatás, milyen feltételekkel segíthet célodhoz.
Recent Comments